Kategooriad
Esilehekülg Liugur Infoleht Kindral

Nägus medalisaak taekwondo sportlastele Norra PM-võistlustelt

Oslos PM-võistlustel kõva tase mõlemas võistlusformaadis

Põhjamaade meistrivõistlusi jahtiti Oslos 18. jaanuaril. ligi 500 sportlasega. Konkurentsi tase oli kõva ja eriti ärisarjades olid sarjad suured. Soome esindus mängudel oli tugev ja taekwondo sportlased samuti. Ka sportlaste esitused olid tugevad ja meeskonnatunne laes.

Christian ja Ville tulevad ärisarjades meistriks

Ärisarjade võistlus ei läinud korralduste osas päris libedalt, aga seekordne mitte Christiani oma takistas minekut. Vabatehnikas oli konkurents taanlaste vastu kõva, kuid Christiani esitus ei jätnud kedagi külmaks ning seda arvamust jagasid ka kohtunikud. Tasuks välja teenitud Põhjamaade meistritiitel. U30 individuaalsarja meistritiitel oli ülimalt tasavägine, sest Christian lõpetas teisena võrdselt sarja võitnud Budokwa esindaja Olli Siltaneniga. Esitluspunktide vahe pööras aga eduseisu Olli poolele. Seeriast kujunes Soomele nägus kolmikvõit, mille kolmiku napsas Budkowai Frans Salme. Sama kolmik sai hõbeda ka U30 grupisarjas, seega tegid nad mängudes kumbki korraliku märgi. O30 sarjas kuulutati tšempion Ville pärast kvaliteetseid ja enesekindlaid esitusi. Ville võitis ka teise meistritiitli O30 grupist koos Vihti Jeppe Aukio ja Helsingi Taekwondo Kim Reimaniga. Tipplavastus ka Villelt.

Suurepärased olid ka rongide kadettide esitused. Alina võitis U17 vabatehnikas imelise hõbeda, kuigi võistluspäeva hommikul polnud veel kindel, kas Alina vigastuse tõttu üldse võistlema pääseb. Esitus oli aga enesekindel ning hüppe- ja hüppelöögid õhulised. Kadettide individuaalsarjad olid suured, kuid see neid ei takistanud Alexia edenes kadetipoiste arvestuses kuni pronksini. Ka vahe teise kohaga polnud suur. Alex jõudis samuti Ainus hõbedaga kadettide paarides. Tuttav kolmik Bella, Vicky ja Sophia parandasid ka oma mulluse pronksi kadettide tüdrukute rühmades hõbedaks. Kadetttüdrukute sari oli suur ja kõva tasemega. Aino pääses kuni finaalvooruni, kuid jäi auhinnalistele kohtadele alla. Luca tegi oma elu esimese vabastiilis etteaste eelarvamusteta suurel võistlusel suure publiku ees. Esitus oli suurepärane ja trikid sarja parimad, kuid rahulolu oli selles voorus viienda asemel.

Ärisarja meeskonna üldilme oli hea ning eriti rahule võib jääda sellega, kuidas sportlased saavutasid häid esitusi, kui võistluspäev hilines ja tingimused muutusid varustusrikete tõttu üha ebakindlamaks. Paljud kõrgetasemelised võidusõitjad jäid selja taha, seega võib oodata edukat võistlushooaega. Kevadhooaja peaeesmärk on maikuus korraldatav Taani MM enamikule võistlusmeeskonna liikmetele. Järgmine etapp teel selle eesmärgi poole on jaanuari ja veebruari vahetusel toimuvad Joensuu SM-võistlused.

Kuld matši eest Iinesele

Matši poolelt võitis Iines Taekwondo sportlastest kirkaima medali ja seda enam ülekaalukalt. Iines võitis oma matši selgete punktivahedega ning kordagi ei jäänud selgusetuks, kes sarjast meistritiitli võtab. Samuti Severus oli suurel kiirusel, kui võttis avaringis ja semaris võidud norralaste vastu. Eelkõige avaringi tihe keerd tekitas tribüünidel südamekloppimist, kuid Severi kontroll olukorra üle püsis ja ka sumiseja juhtimine. Finaalis astus ta vastamisi üsna tehnilise geeniusega, kes vääriliselt võitis kulla. Severi esinemised tõotavad edaspidigi head.

Paat stiilselt lõikas ja ladus oma kaks esimest vastast, et pääseda finaali. Kahjuks jäid alguses paar selget põhitabamust väravateta ning lõpus ei suutnud Venne matširütmi eriti järgida. Sellegipoolest hõbe hea päeva lõpuks. Janika suutis taas oma rütmi sisse saada, kuid pidi siiski kummardama oma basseinisarja mõlemas matšis. Too koju pronks.

Nad töötasid rongides kõvasti Ploom ja Lauri. Ploom sai pärast -68kg kaalukategooriasse siirdumist veelgi rohkem maadelda. Esimene keerd lõppes Plumi stiilse võiduga, kuid teises tõmbas vastane paari korraliku rütmivahetusega pikema löögi. Lauri läks avaringis kohe vastamisi seeria lõppvõitjaga ning seekord ei suutnud ta norralase käikudele vastu panna. Seevastu matš jättis mulje, et heal päeval võivad punktid Lauri kasuks pöörata.

Matšmeeskonna järgmine etapp on ka mõne nädala pärast korraldatav Joensuu SC võistlus. PM mängude põhjal on suund õige ja SM mängudele saab minna avatud meelega ja võiduka suhtumisega.

Õnnitlused kõigile medaliomanikele!

Taekwondo sportlaste tulemused

Matš:
Iines Korhonen, kadett -44 kg, kuld
Venne Viitaniemi, kadett -37 kg, hõbe
Severi Sarala, seenior -74 kg, hõbe Janika Tatti, kadett -55 kg, pronks
Methasit Kopisto, juunior -68 kg, 5. Lauri Hulikka, juunior -63 kg, 9.

Äriseeria:
Ville Lehtinen, alla 40 a, kuld
Christian Kamphuis, üle 17 vabatehnika, kuld
Christian Kamphuis, alla 30, hõbe
Bella Buuri, Victoria Hentunen, Sofia Sarala, tüdrukud, kadettide rühmad, hõbe
Frans Salmi (Budokwai), Olli Siltanen (Budokwai), Christian Kamphuis, alla 30-aastaste rühmad
Aino Kortelainen, Alex Jürgens, kadettide paarid, hõbe
Alina Niinivaara, alla 17-aastaste vabakava, hõbe
Alex Jürgens, kadetid, pronks

#tu11 #taekwondo #taekwondo sportlased #taekwondo sportlased2011 #aloitataekwondo

Uudised

Helistage meile: 0451827290
Külastage isiklikult või saatke tavapostitus: Ristipellontie 14, FI-00390 Helsinki
OLEME AVATUD TÖÖPÄEVITI 17.00-20.30 VÕI VASTAVALT LEPINGUL

Võistlustel ja kõikidel ühinguüritustel on vaja litsentsi. Lisaks saad samal ajal soetada soodsa treeningkindlustuse.

Leht kasutab kasutajakogemuse optimeerimiseks küpsiseid. Leht ei salvesta kasutajaandmeid. GDPR-iga ühilduv registri- ja andmekaitseavaldus.