Kategoriat
Yleinen

Juho Kostiaisen juhlarahasto tukee seuramme ottelijoita

Juho Kostiaisen täytettyä 40 vuotta, hänen ystävänsä lahjoittivat merkittävän summan rahaa ottelukilpailun tukemiseen.

Varat käytetään kilpailusopimusten hankkimisen tukemiseen, päivänsankarin toiveiden mukaisesti. Ensisijaisia tuen saajia ovat nuoret, vähävaraiset ja uuden kilpailusopimuksen hankkijat. Tukea voivat kuitenkin hakea kaikki ottelukilpailusopimuksella harjoittelevat.

Päätöksen tuesta tekee seuran hallitus.Tukea haetaan vapaamuotoisella hakemuksella, jossa kahdella virkkeellä kuvataan urheilijan taloudelliset haasteet. Hakemus toimitetaan sähköpostiin info@tu11.fi. Tuki myönnetään seuraavasta sopimuksesta alkaen. Tuen määrä on normaalisopimuksen ja kilpailusopimuksen hinnan erotus.

Juho Kostiasen täytettyä 40 vuotta, hänen ystävänsä lahjoittivat merkittävän summan rahaa ottelukilpailun tukemiseen.

Varat käytetään kilpailusopimusten hankkimisen tukemiseen, päivänsankarin toiveiden mukaisesti. Ensisijaisia tuen saajia ovat nuoret, vähävaraiset ja uuden kilpailusopimuksen hankkijat. Tukea voivat kuitenkin hakea kaikki ottelukilpailusopimuksella harjoittelevat.

Päätöksen tuesta tekee seuran hallitus.Tukea haetaan vapaamuotoisella hakemuksella, jossa kahdella virkkeellä kuvataan urheilijan taloudelliset haasteet. Hakemus toimitetaan sähköpostiin info@tu11.fi. Tuki myönnetään seuraavasta sopimuksesta alkaen. Tuen määrä on normaalisopimuksen ja kilpailusopimuksen hinnan erotus.