Kategooriad
Esilehekülg Liugur Infoleht Kindral

20 meistritiitlit SM-võistlustelt | Taekwondo sportlased 2011 | Taekwondo Helsingi

Taekwondo, Helsingi

Mängumeeskonnal on suurepärane võistlusvaim

Taekwondo Soome meistritiitlid võisteldi tänavu kohe aasta alguses talvises Joensuus toimuva SM-nädala mitmevõistluse raames. Võidunäljas taekwondo võistkond hüppas reedel Helsingist bussile ja pikk sõit lendas hetkega, toidetuna suurest ühtekuuluvustundest. Laupäeval tagasiteel oli buss täis väsinud, kuid veelgi enam rahulolevaid sportlasi. Põhjust võidupidustuseks oli ka, sest matšis võideti kokku 15 ja ärisarjas viis meistritiitlit.

Mõningaid täiskasvanutele mõeldud sarju kanti televisioonis YLE saate jaoks ja mitte Chahrazed Boughraran matš ja hämmastav lisaajavõit ei jätnud kedagi külmaks kohapeal ja kindlasti mitte ka ekraanide taga. Meistrivõistlustele lisas väärtust asjaolu, et Chahra oli täiskasvanute liigades esimene võistlus, kuigi ametlikult on ta endiselt juunior. Klubi esimees võttis ka meistritiitli Teemu Heino, kes saavutas 21. meistritiitli. Viimati löödi Soomes 1996. aastal meest ja mitte meeskonnakaaslast Riku Kytömäki suutis keti katkestada. Küll aga esindab Riku jaoks meistritiitlit kahes sarjas ühe kaaluklassi madalamast mees. Ta jõudis ka täiskasvanute meistriliigasse Bardia Mirzaei. Severi Saralan leppis pronksiga.

Juunioride (15-17 a) jõuduo Lauri Hulikala ja Ploomi paljundusaparaat on viimastel aastatel suutnud omavahel võidelda, kuid pärast Plumi siirdumist kõrgemasse kaaluklassi oli mõlemal võimalus kirkamale medalile. Poisid tegid suurepärast tööd, mõlemale meistritiitlid. Chaimaa Boughrara jätkas ka omas kaaluklassis täielikku kontrolli ja saavutas meistritiitli üsna paljude punktidega. Esimest korda võistleb juunioride arvestuses Juuli Mankonen sattus kohe mängurütmi ja võitjas polnud kahtlust, kuna Juuli võitis meistritiitli. Nad võitsid ka meistritiitli Eddie kinoonid. Kallis La's ja Renad Almalkyn aktiivne treeninglähenemine oli esitustes selge arenguna näha, kuid selles voorus siiski hõbedane mõlemale.

Toredaid etteasteid sai näha ka kadettide sarjas (12-14aastased). Iines Korhonen võitles nagu ekstaasis ja ka tulemused olid sellega kooskõlas: meistritiitel kahes kaaluklassis selge punktivahega. Jenny Vettenniemi näitas üles tugevat võitlustahet, püüdes sihikindlalt võidupunkte kuni matši viimase setini. Raske töö sai tasutud ja Jenny sai kulla koju viia. Debüteeris kadettide sarjas Teemu Takala kohe parandas kogu panga, võites enda seeria. Venne Viitaniemi osales kahes sarjas, millest üks võitis kulla ja teine hõbeda. Sara kinoonid võttis kulla nagu tema vend ühe vanuseklassi alla. Markus Liuko oli väljakul nagu ikka paras tulevärk, kuid vaatamata tihedale konkurentsile jäi pronksiga rahule.

Christianile kolmekordne meistritiitel ärisarjades

Ärisarja poole pealt Christian Kamphuis võitis peaaegu kõik, mis on võita. Christian võitis meistritiitli kõvade alla 30-aastaste meeste kategoorias. Sarja tasemest räägib fakt, et esikolmik oli veel paar nädalat tagasi PM-võistlustel sama, kuid seekord järjekord muutus, kuna Christian jõudis kõrgeimale poodiumile. Christian võitis koos Turu Budokwa Frans Salme ja Olli Siltaneniga ka vabatehnikasarja ja alla 30-aastaste grupisarja. Võideti ka individuaalsarja meistritiitel Laura Kinnunen, kes lisaks enda konkurentsile töötas ka ülejäänud meeskonna treenerina. Laura leidis oma tegemistes suure keskendumise ja täpsuse. Eero Halenius oli esimest korda täiskasvanute sarjas ja andis kohe häid väljapanekuid. Selles voorus viies koht. Elina Tikkanen osales ainult rühmasarjas koos HIPKO Linda Räkköläineni ja Tampere Kumgang Taekwondo Nea Säynäjokiga. Meeskond võitis hõbeda.

Juunioride poolel võitsid nad meistritiitli Aino Kortelainen ja Alex Jurgens alla 17-aastaste paaride sarjast ja mõlemad võitsid hõbeda oma alla 15-aastaste individuaalsarjas. Tüdrukute poolel Bella Buri sai pronksi ja Sofia Saralan ja Victoria Hentunen rahuldus hoopis neljanda ja viiendaga. Alla 17-aastaste tüdrukute grupisarjas käis tihe võitlus positsioonide pärast. Aino ja Sara said hõbeda koos Kuopio Taekwondo Airada Heikkineniga. Bella, Sofia ja Victoria jäid kohe pronksiga maha. Luca Leskinen jätkas mõned nädalad tagasi oma debüüti vabatehnikas sarjas pronksi napsates. Mõne parandusega võib Lucas vabatehnikas päris kõvasti mõjuda, sest pööretel ei puudu õhust ega oskustest.

Mõlemas võistlusvormis läks suur medaliprotsent Helsingisse. Palju õnne tšempionidele ja medaliomanikele.

Kas soovid praktiseerida parimas ettevõttes? Alusta taekwondoga kohe!

#tu11 #taekwondo #taekwondo sportlased #taekwondo sportlased2011 #aloitataekwondo

Uudised

Helistage meile: 0451827290
Külastage isiklikult või saatke tavapostitus: Ristipellontie 14, FI-00390 Helsinki
OLEME AVATUD TÖÖPÄEVITI 17.00-20.30 VÕI VASTAVALT LEPINGUL

Võistlustel ja kõikidel ühinguüritustel on vaja litsentsi. Lisaks saad samal ajal soetada soodsa treeningkindlustuse.

Leht kasutab kasutajakogemuse optimeerimiseks küpsiseid. Leht ei salvesta kasutajaandmeid. GDPR-iga ühilduv registri- ja andmekaitseavaldus.