Kategooriad
Esilehekülg Kindral

PM võistlused 2. päev (ärisari)

Viis Põhjamaade meistritiitlit taekwondo sportlastele

PM-võistlused jätkusid pühapäeval, 22. jaanuaril. liikumisjadade jaoks. Medaleid püüdles koguni 145 sportlast ja tase oli ootuspärane. Tasuta medaleid ega isegi finaalikohti üheski sarjas välja ei antud. Tiheda võistluspäeva lõpus krooniti võistluse parimaks meeskonnaks Team Finland!

Taekwondo sportlased esindasid Soome koondist pea kõigis vanuseklassides ning osalesid mitmes paaris- ja grupis. Kokku sai TLÜ 5 kulda, 2 hõbedat ja 4 pronksi.

Individuaalsarja kulla võttis raudse esitusega Aino Kortelainen, kes oli ka meistrirühmas koos Sofia Sarala ja Kuopio Taekwondo Airada Heikkineniga. Sofia krooniti ka paarismängumeistriks, kui võitis koos Herttoniemi Taekwondos Lassi Kaasineniga paarisaja.

Oma grupisarjas võitis meistritiitli ka Ville Lehtinen. Lisaks Villele kuulusid meeskonda Mudokwan Vantaa Tatu Iivanainen ja Taekwondo Vihdini Sampsa Aukio. Ville ei jätnud tööd pooleli, sest lisaks grupile osales ta ka paaris ning juhendas pika päeva teisi Team Finlandi liikmeid.

Laura Kinnunen võitles välja ei vähem kui kolm medalit, kui kaela riputati individuaalsarja hõbemedal ja nii grupi kui ka paari pronksmedal. Laural oli partneriks Taekwondo Vihdi Sampsa Aukio. Laura sai meeskondliku pronksi Mudokwa Vantaa Laura Wildi ja Budokwai Taekwondo Miia Siutilaga.

Marita Jaakkolat sai ka mitmes sarjas vaibal näha. Marita sai koos Jenny Nymani ja Kati Kuosmaneniga Espoo Hwarang Teamist individuaalses arvestuses nägusa hõbeda ja grupiklassis pronksi. Vastavalt saavutas Inés Benaissa paarismängus pronksi suurepärase esitusega koos Budokwa meeskonna Alex Karlssoniga. Inese võistlusesinemisest ja ka vapustavalt võimsast esitlusest.

PM-i võistlusdebüüdi tegid Kirsimarja Raitasalo ja Luca Lonka. Medaliteni kumbki seekord ei jõudnud, kuid esitused ei jätnud kedagi külmaks. Mõlemal on lubatud tulevikus oodata tugevaid tulemusi. Alex Jürgens ei pääsenud isegi medaliteni juuniorpoiste tihedas sarjas, kus esikohti jagas ülinapi vahe. Alex oli samuti otse tipu lähedal.

Treeneri seisukohalt oli rõõm jälgida nii TLÜ sportlaste kui ka kogu Team Finlandi tegemisi. Sportlased treenivad sihikindlalt ja sama sihikindlus kajastub ka nende sooritustes võistlusmattidel. Esikohad otsustavad väga väikesed erinevused, kuid tore on näha, et nii sportlaste arv kui ka nende tegemise kvaliteet tõuseb pidevalt.

Siit on hea edasi minna!

#tu11 #taekwondo #taekwondo sportlased #taekwondo sportlased2011 #aloitataekwondo

Uudised

Helistage meile: 0451827290
Külastage isiklikult või saatke tavapostitus: Ristipellontie 14, FI-00390 Helsinki
OLEME AVATUD TÖÖPÄEVITI 17.00-20.30 VÕI VASTAVALT LEPINGUL

Võistlustel ja kõikidel ühinguüritustel on vaja litsentsi. Lisaks saad samal ajal soetada soodsa treeningkindlustuse.

Leht kasutab kasutajakogemuse optimeerimiseks küpsiseid. Leht ei salvesta kasutajaandmeid. GDPR-iga ühilduv registri- ja andmekaitseavaldus.